مانيا

وبلاگ-کد لوگو و بنر

وبسايت تفريحي مانيا

وبلاگ-کد لوگو و بنر

آموزش هاى زناشويى - مشکلات جنسی زنان:

پارسیسم

مشکلات جنسی زنان:

شامل فقدان و یا کاهش میل جنسی ،مقاربت دردناک ، اسپاسم عضلات صاف دهانه واژن ، سابفه سو استفاده جنسی و فقدان ار.گاس.م.

 فقدان ار.گاس.م زنان

 پنجاه درصد زنان تحت هیچ روشی به ار.گاس.م نمی رسند و حدود بیست درصد بندرت ار.گاس.م را در حین نزدیکی تجربه کرده اند اما به روش های دیگر ممکن است به ار.گاس.م برسند.

 دلایل روانشناسی شامل:

 تصور گناه بودن ارتباط جنسی ، حیا و شرم ارتباط جنسی ،استمنا ، نزدیکی دردناک ، سابقه سو استفاده جنسی و غیره.

درمان:

در درمان این افراد باید بیشتر به فاکتور های احساسی توجه شود درمان شامل دادن اطلاعات و تکنیک های مخصوص جهت تمرین در منزل در این مرحله پزشک کمک می کند تا اضطراب و یا هیجان کاهش پیدا کند همچنین برای کشه احسا ساتی که در به ار.گاس.م رسیدن برای زن خوشایند است یک برنامه منحر بفرد طراحی نماید .

سو استفاده جنسی

 سو استفاده جنسی باعث طیف وسیعی از مشکلات جنسی می گردد از جمله:

 عدم ار.گاس.م ، عدم لذت از رابطه جنسی ،ترس ، انقباض ماهیچه های اطراف واژن و غیره.

انقباض ماهیچه های اطراف واژ.ن

 در این حالت قسمتی از عضلات صاف دهانه واژن به شکل غیر اختیاری دچار اسپاسم می شوند بطوریکه نزدیکی را سخت و یا غیر ممکن می سازد نزدیکی توام با درد احساس حقارت و یا احساس ترس می باشد.

 دلایل روانشناسی شامل:

 سابقه سو استفاده جنسی دوران کودکی ، تجاوز و یا اولین تجربه جنسی دردناک ، تصور کوچک بودن واژن ، احساس ترس و گناه از نزدیکی و ترس از حاملگی و یا هر گونه ترس و نگرانی دیگر.

 درمان:

 درمان شامل آموزش های روانشناسی در مورد مسائل احساسی است همچنین تلاش برای بالا بردن اعتماد به نفس و آموزش اینکه علت بیشتر این مشکلات استرس و اضطراب می باشد.

مقاربت دردناک

 زنان گاهی حین مقاربت درد را تجربه می نمایند ولی وقتی به شکل مدام باشد باید درمان گردد. مقاربت دردناک ممکن است نشانه اندومتریوز ، خشکی واژن ، نازک شدن دیواره واژن در اثر یائسگی ، واکنش های حساسیت به مواد کاربردی مانند شتشو دهنده ها ،مواد اسپرم کش و غیره باشد.

 اگر مقاربت دردناک ماهها و یا سالها باقی بماند عوامل روانشناسی مانند استرس ،هیجان ، اضطراب در مورد نزدیکی سو استفاده جنسی و غیره دخیل باشند.

 درمان:

درمان با توجه به علت درد ناک بودن مقاربت صورت می گیرد و مثلا در خشکی واژن از ژل های لوبریکنت در یائسگی از هورمون های استروژن می توان استفاده نمودذ و غیره
برچسب‌ها: مشکلات جنسی زنان

موضوع مطلب :
نوشته شده در توسط | لينک ثابت |
آخرین نوشته ها
Theme Design By : Parsism